Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
We wrześniowym numerze „IT Professional” poruszyliśmy kwestię tworzenia środowisk szkoleniowych z użyciem kontenerów Linux (LXD). O ile takie rozwiązanie sprawdza się wyśmienicie dla środowisk deweloperskich lub szkoleniowych, o tyle produkcyjne zastosowanie dla baz danych klasy Enterprise pozostaje nadal w strefie bardziej ciekawostek niż faktycznych, poważnych pomysłów architektonicznych.
Wi-Fi 6 jest dużo szybsze, ale stanowi też większe wyzwanie dla działu IT. Na rynku pojawia się coraz więcej sprzętu obsługującego udoskonalony system, ale do instalacji oraz wdrożenia należy się rzetelnie przygotować.
Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na przeniesienie swoich aplikacji i danych na platformy cloud. Przed podjęciem tego kroku warto poznać wszystkie aspekty procesu migracji, rozważyć kilka szczegółowych kwestii oraz sporządzić precyzyjny plan działania. „Checklista” z garścią porad eksperckich, z zadaniami i rekomendacjami może pomóc podczas takich zmian.
Logical Volume Management jest powszechnie stosowany do organizowania zasobów dyskowych w systemach Linux. Wśród wielu interesujących i przydatnych możliwości posiada m.in. obsługę migawek.
Rozwój internetu rzeczy, zwłaszcza w przemyśle, wymusza na systemach informatycznych, aby przetwarzanie danych odbywało się jak najbliżej miejsca zbierania danych. Celem jest ograniczenie przesyłania nieobrobionych, dużych objętościowo informacji, a także odciążenie centrów danych. Taką możliwość daje edge computing, czyli przetwarzanie brzegowe lub krawędziowe.
Coraz więcej technologii oferuje dostęp do konfiguracji za pomocą REST API. Skorzystać z tych możliwości można dzięki poleceniom PowerShell, co jednak może się wiązać z określonymi wyzwaniami – choćby w zakresie zarządzania danymi uwierzytelniającymi. Warto zatem poznać mechanizmy, które uczynią korzystanie z REST API wygodniejszym.
Ręczna instalacja systemu operacyjnego nie jest dobrą strategią, gdy konieczne jest uruchomienie dziesiątek lub setek nowych serwerów. Zautomatyzowanie procesu instalacji poprzez użycie plików odpowiedzi pozwala na hurtowe instalacje, odciążając tym samym administratora, który zaoszczędzony czas może poświęcić na inne zadania.
Świat sieci komputerowych bardzo się ostatnio zwirtualizował. Nic więc dziwnego, że za pomocą wirtualnych routerów, przełączników czy firewalli zbudujemy nawet skomplikowane topologie.
Zapewnienie dobrej współpracy w zespole jest niezbędne, aby zadania wykonywane były wydajnie i efektywnie. Ważne jest przy tym zagwarantowanie odpowiednich narzędzi w środowiskach hybrydowych, zarówno do komunikacji w samym zespole, jak również do współdzielonej pracy na dokumentach.
Pandemia powoduje, że świat w trybie przyśpieszonym przechodzi w tryb online – zarówno w administracji, edukacji, jak i w biznesie. Bezwzględnymi warunkami prawidłowego działania cyfrowych usług są niezawodna infrastruktura teleinformatyczna i duża moc obliczeniowa zapewniana przez centra danych – zarówno te chmurowe, jak i coraz częściej lokalne, zlokalizowane na brzegu sieci.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline