Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Aby zautomatyzować procesy biznesowe – skrócić czas ich wykonywania, zmniejszyć ryzyko wystąpienia błędów i ograniczyć koszty – musimy zintegrować ze sobą biorące w nich udział usługi i aplikacje. Często jest to sporym wyzwaniem, szczególnie w małych i średnich firmach, które nie dysponują dużymi zespołami programistów.
Potrzeba wirtualizacji grafiki pojawiła się wraz z rosnącym zainteresowaniem usługami chmurowymi. Ideą nadrzędną była możliwość dostarczania wysokowydajnej, fotorealistycznej grafiki klientom takim jak tablety czy smartfony, które nie dysponują wystarczającą graficzną mocą obliczeniową. Dzięki temu można udostępniać profesjonalny rendering, obróbkę grafiki, aplikacje CAD/PLM czy nawet wymagające gry w postaci chmurowej usługi SaaS wielu użytkownikom jednocześnie.
W pierwszej części artykułu przedstawiona została usługa Microsoft Power Apps oraz jej ważny element w postaci kreatora inteligentnych aplikacji. W części drugiej będziemy kontynuować poznawanie możliwości dodatku AI Builder, tym razem zajmiemy się analizą obrazu.
Po wielu latach pozornego zastoju na rynku serwerowej architektury szykuje się mała rewolucja. Niedawno firma AMD zapowiedziała, że układy zgodne z architekturą Zen 3, w tym serwerowe kości o nazwie kodowej Milan, zadebiutują jeszcze w tym roku. Firma Intel zapowiada z kolei układy Ice Lake-SP.
Jedną z cech Linuksa jest jego różnorodność, dzięki czemu powstały liczne dystrybucje dedykowane odmiennym zastosowaniom. Choć wydaje się, że różnice pomiędzy poszczególnymi odmianami pogłębiają się, to rozwijane są projekty mające na celu uwspólnianie wybranych obszarów. Głównie tych dotyczących zarządzania oprogramowaniem.
Globalny lockdown w marcu 2020 roku spowodowany koronawirusem znacząco przyspieszył wdrożenie pracy zdalnej w wielu przedsiębiorstwach, a także niejako wymusił wprowadzenie w szkołach i na uczelniach zdalnego nauczania opartego na platformach cyfrowych. Według ostatnich badań ICAN Institute i Google Cloud wynika, że chmura może na stałe zagościć w polskim krajobrazie.
Ochrona poufnych danych powinna być priorytetem każdej firmy. Ujawnienie cennych plików – czy to w wyniku błędu użytkownika, czy podczas ataku hakerów – może mieć bardzo poważne konsekwencje.
Baza danych jako usługa PaaS ma wiele zalet – finansowych, jak i technologicznych. Zastąpienie kosztów inwestycyjnych (zakupu sprzętu i oprogramowania) kosztami operacyjnymi (opłatami za korzystanie z usługi) zwiększa elastyczność zarządzania środkami.
Zapewnienie wysokiej dostępności wymaga zaprojektowania odpowiedniej architektury – jednym z jej elementów jest równoważenie obciążenia pomiędzy wieloma serwerami obsługującymi tę samą witrynę lub aplikację.
W okresie globalnego strachu przed pandemią digitalizacja weszła na kolejne poziomy zdalnej izolacji. Podczas gdy branża IT pozostała w wielu dziedzinach nietknięta światowym kryzysem, jedna gałąź ucierpiała zdecydowanie: szkolenia.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline